Patronujemy

Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Lot z dzieckiem

Obrazek
Fot.
Nie łatwo w podróży zająć malucha, a żaden rodzic nie chce, żeby pociecha męczyła się przez cały lot, ściągając na siebie nienawistne spojrzenia współpasażerów, znużonych jej płaczem. Podpowiadamy jak przygotować się do lotu z małym dzieckiem tak, żeby podróż minęła bez problemów i przyjemnie (dla wszystkich).

· Wykup miejsce
Nawet jeśli dziecko jest maleńkie, wykup dla dziecka osobne miejsce. Możesz wpiąć w nie fotelik - zarówno dziecku, jak i Tobie podróż minie o wiele wygodniej.

· Spakuj zabawki
Zadbaj o to, żeby w bagażu podręcznym znalazły się zabawki. To najlepszy sposób skupienia uwagi dziecka. Doskonale sprawdzają się nowe gadżety – przyciągają większą uwagę.

· Pełne wyposażenie
Upewnij się, że masz przy sobie wszystkie niezbędne art. pielęgnacyjne i akcesoria – pieluchy, lekarstwa, mokre chusteczki i wszystko inne, co może być potrzebne.

· Bluza i kocyk
Nawet w upalne dni w samolocie jest chłodno przez klimatyzację. Spakuj bluzę/sweterek dla większego dziecka i mały kocyk dla mniejszego.

· Smoczek i cukierki
Zmiana ciśnienia źle wpływa na dzieci. Nie potrafią odetkać sobie uszu tak, jak dorośli. Podczas startu i lądowania daj maluchowi smoczek, a starszemu dziecku podaj cukierki do ssania.

· Obudź dziecko
Specjaliści radzą, żeby nie pozwalać dziecku spać podczas startu i lądowania – będzie mu trudniej odetkać uszy po wybudzeniu.

· Przekąski i napoje
Suche powietrze wzmaga pragnienie – upewnij się, że nie zabraknie Ci napojów dla dziecka. Sprawdzą się również lekkie przekąski, które zajmą uwagę dziecka.

· Zachowaj spokój
Jeśli dziecko płacze, nie przejmuj się nadto współpasażerami – nawet jeśli się irytują, nie pozwól żeby Twój nerwowy nastrój udzielił się maluchowi – to tylko pogorszy sytuację.

Z dzieckiem w samolocie
źródło: www.centerfly.pl
logo